WYSZUKIWARKA PREZENTÓW

wtorek, 25 października 2016

HALLOWEEN - CUKIEREK ALBO PSIKUS ?!

Obchodzony w wieczór 31 października  w wielu krajach zwyczaj związany z maskaradą,  Halloween, od roku 1990 cieszy się ogromną popularnością również i w Polsce.
Dla dorosłych organizowane są liczne imprezy kulturalne. Halloween dorośli mogą spędzić w klubach nocnych, w teatrach lub w kinach. Studenci przygotowują imprezę z okazji  Halloween w Akademikach, Internatach lub swoich domach.
 Dodatkowe atrakcje na Halloween dla dzieci urządzają przedszkola i szkoły.


Oczywiście na taką imprezę trzeba odpowiednio się przygotować, bo przecież  zwyczaj Halloween odnosi się do święta zmarłych.

1.  Udekorujcie pomieszczenie, w którym będzie impreza (dom, mieszkanie, akademik, internat, klasa) dekoracjami, które możecie kupić w sklepie lub zróbcie dekoracje sami.
Przede wszystkim musi być dekoracja z  dyni, potem dekoracje lub figurki tj. nietoperzy, czarownicy, czarnego kota, im straszniejsze tym lepiej, no i żeby w ciemnościach się świeciły.

2. Wymyślcie dla siebie strój - im straszniej się ucharakteryzujecie tym zabawa będzie ciekawsza

3.  Przygotujcie przekąski - udekorujcie je np. pajączkami lub wykorzystajcie foremki do wypieku ciasteczek z motywami szkieletów, trupich czaszek , czarownic, dyni, nietoperzów ... itp. 

4. Przygotujcie plan imprezy tj. konkursy, zabawy i gry, filmy najlepiej horrory, 

Konkurs na najlepsze opowiadanie np. o duchach

Zabawa na przykład polegająca na:
- ugryzieniu jabłka pływającego w misce z wodą bez użycia rąk, gdzie jabłko nieuszkodzone przy zabawie podobno oznacza szczęście w przyszłym rok, lub

- zjadaniu bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciasteczek lub owoców, lub
- odwiedzaniu sąsiadów z pustym pojemnikiem na słodycze tzw. zabawa "cukierek albo psikus". Jeśli ktoś nie da cukierka otrzyma w zamian psikusa.

Ale Uwaga to ma być psikus jakiś mały żarcik, bo żarty żartami, ale nie przesadzajcie !

Rada dla sąsiadów : Zaopatrzcie się w słodycze !

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz